Nowa strona SKB

Nowa strona SKB

Koleżanki i Koledzy,

Dwanaście godzin przed zaplanowanym terminem uruchomiliśmy nową stronę naszego Stowarzyszenia. A właściwie nie tylko stronę www, ale również strefę członkowską i naszą bazę członków.

Zacznijmy jednak od początku.

Nasza stara strona SKB już od kilku lat straciła wsparcie dla oprogramowania w którym była napisana, możliwości instalowania nowych wtyczek, ale również elementów wymaganych przepisami prawa. Wgrywanie plików prawie zawsze kończyło się błędem serwera, etc., etc. Konieczna była nie tylko aktualizacja, ale po prostu napisanie całej strony od nowa.

Również nasza baza członkowska prowadzona w “excelu” po 10 latach otwierania i zapisywania na różnych komputerach, obejmująca zdecydowanie ponad 1200 członków wymagała nowego podejścia.

Podejść było kilka, koncepcji wiele, ale w dniu 18.12.2020 r. o godz. 23:30 udało się wgrać całość na serwer i uruchomić.

Co zatem nowego ?

Wszystko. Poczynając od bazy członków zrobionej specjalnie dla SKB, zintegrowanej ze strefą członkowską po całkowicie nową stronę www. Paradoksalnie był to najlepszy czas na takie zmiany, gdyż z powodu koronawirusa było więcej czasu na pracę przed komputerem, wprowadzanie danych, koordynację, etc.

Zapraszam do przeglądania strony, zapisywania się do newslettera oraz strefy członkowskiej.

Na pewno nie uniknęliśmy błędów (nie tylko ortograficznych), ale sukcesywnie będziemy wszystko dogrywać, poprawiać, tak aby całość była spójna i przyjazna dla naszych członków oraz gości.

Chciałbym podziękować również wielu osobom, dzięki pomocy których całe przedsięwzięcie nie udało by się tak szybko i sprawnie. Na pewno trzeba tu wymienić: kol. Ryszarda Jakubca, kol. Renatę Niemczyk i kol. Balbinę Kacprzyk. Specjalne podziękowania należą się również Panu Mateuszowi Jakubiec – twórcy całego oprogramowania oraz oczywiście Pani Beacie Wilczyńskiej – która tygodniami wprowadzała całą bazę członkowską.

Zapraszam serdecznie do czytania strony i korzystania ze strefy członkowskiej, którą mam nadzieje będziemy dalej rozwijać i dostosowywać do potrzeb naszych członków.

Z koleżeńskimi pozdrowieniami

Tomasz Pytkowski