Datacomp Sp. z o.o.

Datacomp Sp. z o.o.

Datacomp – specjalistyczne rozwiązania inżynierskie

Datacomp Sp. z o. o. od ponad trzydziestu lat oferuje klientom polskim i zagranicznym nowoczesne i specjalistyczne rozwiązania IT. Firma posiada doświadczenie w branży budowlanej, mechanicznej, produkcyjnej oraz w sektorze zamówień publicznych. W ofercie Datacomp znajdują się również usługi skanowania i druku 3D.

W katalogu produktów oferowanych przez Datacomp jest ponad trzydzieści pozycji w tym autorskie i innowacyjne oprogramowanie do przedmiarowania, kosztorysowania i harmonogramowania robót budowlanych, instalacyjnych, sieciowych, drogowych oraz telekomunikacyjnych BIMestiMate, które powstało na bazie jednego z najpopularniejszych polskich programów kosztorysowych ZUZIA. Program jest pierwszym polskim systemem klasy 4D, 5D oferowanym na rynku.

Autorskim produktem jest również przeglądarka modeli IFC – BIM Vision wraz z otwartym API, która jest niezwykle dynamicznie rozwijającym się narzędziem, pozwalającym nie tylko zwizualizować modele BIM stworzone w formacie IFC 2×3, ale też np. opracowywać raporty ilościowe czy zarządzać zmianami. To pierwsze rozwiązanie tego typu posiadające interfejs użytkownika do tworzenia wtyczek. Wtyczki rozszerzają funkcjonalność programu i dostosowują go do konkretnych potrzeb użytkownika.